Zarządzanie

Definicja mówi: Zarządzanie – ogólny zakres działań, procesów i decyzji, których zastosowanie w odniesieniu do zasobów, osób, kapitału lub organizacji ma zapewnić warunki do efektywnego ich funkcjonowania prowadzącego do osiągnięcia postawionych celów,

lub też:

Zarządzanie jest sztuką osiągania zamierzonych rezultatów przez innych ludzi, zarządzający (menedżerowie) osiągają cele organizacji poprzez organizowanie pracy innych, a nie przez wykonywanie zadań osobiście.

I na tej drugiej definicji się skupie..

na wstępie zaznaczę NIE ZNOSZĘ definicji.

Tak samo jak nie znoszę pracować według określonych schematów, czy też przyjętych kanonów.

Nie da się dowodzić zza biurka. NIE DA się i koniec kropka. Trzeba aktywnie uczestniczyć w życiu hotelu, czuć jego ducha, zespół musi wiedzieć, że z nim jesteś. Na dobre i na złe – Zawsze! Najgorsze co można zrobić to „Zarządzać” poprzez strach.

Zespół nie może się ciebie bać, Zespół ma Ciebie szanować.
A jak zdobyć taki szacunek? A jak zostałeś managerem?

Zapewne przeszedłeś każdy szczebel w strukturze, dokształcałeś się po pracy, szukałeś odpowiedzi na nurtujące pytania..
Pokaż im to!

Ściągnij marynarkę, podwiń rękawy i PRACUJ!

Zostań gdy jest ciężko, nie wtrącaj się, daj im się wykazać, pokaż że uważasz ich za zawodowców w swojej dziedzinie. Nie rozkazuj, nie mądruj się, rozmawiaj. Gdy załoga będziecie wiedzieć, że wiesz co trzeba robić, nie wpadasz w panikę i z nią jesteś to ona będzie z Tobą.

Później pójdzie samo, z górki. Będą wiedzieć, że Ci zależy.. nie będzie krzyku, nerwówki, upominania.. Będą starać się Ciebie nie zawieść, bo wiedzą, że ty też nie chcesz zawieść ich, po mimo, że zdarzają Ci się pomyłki 😉

jesteśmy tylko ludźmi!

https://demotywatory.pl/5062350/Prosto-i-jasno-roznica-miedzy-szefem-a-liderem